ÖTILLÖ World Series Standings

Source: The ÖTILLÖ World Series standings and Swimrun Rankings are compiled by ÖTILLÖ. We are merely importing their data (sources: 1, 2). Tables may be empty in case we can't currently read the sources.

ÖTILLÖ World Series standings: Men

Rank Points Team Athlete Athlete

ÖTILLÖ World Series standings: Women

Rank Points Team Athlete Athlete

ÖTILLÖ World Series standings: Mixed

Rank Points Team Athlete Athlete

ÖTILLÖ Swimrun Rankings

Note: Swimrun Ranking requires registration of results with ÖTILLÖ's site which not everybody does. Hence, the ranking is somewhat misguiding.

Current ÖTILLÖ Swimrun Rankings

Rank Points Team Athlete Athlete Category
1 5771 TEAM SURPRISE Benjamin Dupain FR David Pesquet FR Men
2 4582 Karlstad Sharks David Lindberg SE Erik Lindgren SE Men
3 4178 Team Gävle Swimrun Staffan Mälstam SE Fredrik Olofsson SE Men
4 4017 TC WEPPES - NU SWIMRUN Senechal Pierre-Louis Duhem Angèle Mixed
5 4004 Team SET2GO Pernilla Irewährn SE Marina Andersson SE Women
6 3984 Team Envol Switzerland - HEAD Alexis Charrier FR Sabina Rapelli CH Mixed
7 3692 Team Envol - Lars & Bartos Lars Backhans SE Bartos Pastula DE Men
8 3499 Team Envol Baywatch Kawika Tarayao US Blake Nuttall US Men
9 3440 Boston Wet Sox Gregory Dierksen US Bronwen Price-Dierksen US Mixed
10 3349 Team Incognito Anders Wikmar SE Viktor Törneke SE Men
11 3135 Team Endurance Shop 13 Gregory Namer FR Nicolas Gouttevin FR Men
12 3081 Primalcoaching.se André Fält SE Mirella Carlsson SE Mixed
13 3077 Team ATRANVELO Johan Siedberg SE Tommy Källberg SE Men
14 3044 It be me me me and Timothy Jonathan Story US Tim Ferguson US Men
15 2943 French Firemen 8one Jarry Hugues FR Christophe Marre FR Men
16 2878 Team Resilience Fredrik Nilzén SE Per Åström SE Men
17 2752 Argon 18 France Fabien Besançon FR Pierre Massonneau Men
18 2689 Team Roslagsmjölk Mats Vidinger SE Joni Perälä SE Men
19 2627 Team Strömgren Annika Westin SE Marie Anderzen SE Women
20 2620 PERKA Per Sydner Karolina Sydner SE Mixed
21 2581 Sigtunaswimrun.se Åsa Orrö Robert Alvrud SE Mixed
22 2580 Armata Swimruncheers Renato Dell'oro IT Paolo Carminati IT Men
23 2573 Peking Seals Anders Nyberg SE Anders Westerberg SE Men
24 2559 Lurch und Kuh Jacob Langeloh DE Katharina Heining DE Mixed
25 2396 team envol Montpellier Pierre-Julien Michel FR Albane Bosc FR Mixed
26 2390 Team GrünHof Matthias Grünwald DE Dirk Hofmann DE Men
27 2387 Team Pannband Primalcoaching Linda Doktar SE Patrik Söderqvist SE Mixed
28 2253 JXU Resthletics Jimmy Andersson Ulrik Nilsson Men
29 2181 Team Envol Martin/Erik Martin Belak SE Erik Edman Men
30 2176 Wild Swimrun West Coast Evelina Järvinen SE Therese Bergling SE Women
31 2144 Team Instakon Magnus Hannu SE Conny Paraniak SE Men
32 2121 Team Loket och Vagnen Bobby Ljung SE Torbjörn Gelotte SE Men
33 2039 Lunaire Endurance Team Arnaud Goudin FR Michel Bauban FR Men
34 2037 No Limits Johanna Engström SE Jonas Engström SE Mixed
35 2028 Team Säl Per Häll SE Anna Sporrong Mixed
36 2026 Team Envol Bretagne Paul Pithon Benjamin Peigné Men
37 2025 Swimmies Peggy Kleidon DE Magnus Nygren SE Mixed
38 1974 Team Enigma Jurgen Klein SE Carmen Wargborn SE Mixed
39 1927 Savelend Andreas Ribbefjord SE Tomas Granberg SE Men
40 1867 Team Envol Masters Arnd Hille DE Claudia Hille DE Mixed
41 1861 Swaggy Zaddys Marcus Barton US Lee Greene Men
42 1855 IK NocOut.se / Ica Maxi Linköping Per Åhlin SE Lisa Ring SE Mixed
43 1812 Team Envol - Leovegas Nicolas Tormento FR Robin Ramm SE Men
44 1799 Primalcoaching HEAD Linnéa Olausson SE Isabell Norstedt SE Women
45 1787 Team Envol Francesc/Nicolas Nicolas Remires FR Francesc De Lanuza Gimeno ES Men
46 1778 Crew Racing Drew Sapp Michael Schultz Men
47 1728 Styrsö Ladies Johanna Sörgardt SE Matilda Allroth SE Women
48 1708 Team Envol Jeff & Benoit Benoit Charrier FR Jean-françois D'HOE Men
49 1675 Team Hällsvik Susanne Ehnbåge SE Magdalena Blomqvist SE Women
50 1670 Västerås Swimrun Henrik Danielson SE David Jutterström SE Men
51 1648 TEAM ENVOL Les Sebs Sebastien Bzinkiewicz FR Sébastien Truchi FR Men
52 1598 Holmberg Lars Holmberg Johanna Holmberg Mixed
53 1592 Caton brothers Clement Caton FR Jean pierre Caton Men
54 1500 Marmenill Bernt Spielberger SE Henrik Stigberg SE Men
55 1496 Head Swimming / Primalcoaching Josefine Jangvert Jenny Ramstedt SE Women
56 1486 The Zimsens Karin Hansen CH Roland peter Zimmermann Mixed
57 1467 Bjärewomen Maria Svensson Sara Hagström SE Women
58 1416 Base bloopers Niklas Lindskog Ingela Alverfors Mixed
59 1400 Allo Concurrentie Gertjan Winten BE Bastiaan Breine BE Men
60 1394 NU SWIMRUN Xavier Garcia Carabi ES Jordi Agramunt Luzón ES Men
61 1350 Les Lapins Blancs Lequeux Sebastien FR Huet Frédéric FR Men
62 1316 Team Envol FetaWurst Rene Naarmann DE Maria Stefopoulou GR Mixed
63 1315 Class of -95 Edvin Simmingsköld SE Ola Stadig SE Men
64 1292 Lure Triathlon Appelt Denis FR Gillet Arnaud Men
65 1286 CHRISTEL ROBIN BODY & MIND Renaud Cadiere Christel Robin FR Mixed
66 1283 Les z'ecureuils Celine Schneider FR Christophe Schneider FR Mixed
67 1239 HEAD Time4SwimRun Sergey Mikhalev RU Irina Borevich RU Mixed
68 1237 RocTsars Andrey Esipov RU Rocky Ursino US Men
69 1228 P'eps team Bernard Julien Nicolas Drumez Men
70 1222 Team Kraken SR George Bjälkemo SE Pontus Lindberg SE Men
71 1199 TeamMove Julien Veyne Pauline Moniere Mixed
72 1188 Utö värdshus Robert Ivarsson SE Patrick Beke Rothschild Men
73 1155 GreenTeam Adrien Perino FR Solenne Perino FR Mixed
74 1142 Addnature Kristin Larsson SE Daniel Hansson SE Mixed
75 1129 Team Stalpe Linda Stalpe SE Jim Stalpe SE Mixed
76 1122 BradFarmers Team HEAD Pierre Auger FR David Colomine FR Men
77 1114 KISS MY PADDLES Tomasz Kowalski PL Viktoria Khakimava Mixed
78 1108 Team HelLo Helena Dalivin SE Lorraine Axegård SE Women
79 1102 Team Monsters Inc. Rebecca Thörnberg Andreas Glingfors SE Mixed
80 1097 WhoCrew Jonas Fries SE Fredrik Augustsson SE Men
81 1094 swimXrunner Dennis Jährlich DE Norbert Höschel DE Men
82 1093 Team Rubber Brothers Patrik Rung SE Niklas Rung SE Men
83 1090 Lökensimmarna by Hällen Anna Hedin SE Gustaf Hedin SE Mixed
84 1084 SWIMRUNMONKS Phillip Saenkov US Sean Coetzee ZA Men
85 1052 Team Nexer Frans Lundin SE Martin Granelund SE Men
86 1051 Pop’s Team Pierre Auger FR Marie Tombelaine FR Mixed
87 1048 Team Envol Sala SR Richard Kilholm-Lindström SE Marianne Allmyr Mixed
88 1041 Kumiukot Teemu Lemmettylä FI Teemu Toivanen FI Men
89 1020 MacSwimm Julien Colpaert FR Matthieu Frappe FR Men
90 1018 The Weirdos Patrik Magnerius SE Ulf Johansson SE Men
91 1015 DIABOLO ET SATANAS Cathy Gouesse FR Christian Gouesse FR Mixed
92 1012 Team Mexi-Cali Roberto Florencia MX Charles Brown US Men
93 1000 Keith and The Unicorn Kanoa King Keith Lundquist Men
94 995 Team Teysachaud Bastiaan Breine BE Debora Verbelen BE Mixed
95 988 nj_swimrun Nicolas Martin Jeremy Huet FR Men
96 976 På rätt väg Gustav Larsson SE Stefan Nilsson SE Men
97 959 JBEB Swim Run Team Joan Bernat ES Eduard Barceló AD Men
98 951 Team ARKsouls Emma Wanberg SE Helen Wikmar SE Women
99 943 Nothings Something Nicolas Tormento FR Benjamin Lau Men
100 914 Åkersberga spring 1 Joakim Perani SE Anders Lindberg SE Men
101 905 Team Lost Patrik Widell SE Fanny Ahlfors SE Mixed
102 892 ViStårInteUt/AmnestiNu Maria Wallén SE Emilia Möller SE Women
103 890 Team Envol Johanna Nicolas Johanna Paulsson SE Nicolas Tormento FR Mixed
104 886 Team Hällmark Nina Ellmark DE Per Häll SE Mixed
105 851 Team Hubbo Markus Lund Magnus Jirlind SE Men
106 851 T&S Team Grenoble - Head Stephane Huot FR Antoine Aubert Men
107 840 Fspn Nelson De Freyman FR Lallemand Louis Men
108 832 THE TCHUSS ! Antonin Gelez FR Antoine Carpentier FR Men
109 817 ARKswimrun Fredrik Axegård SE Alexander Flores SE Men
110 815 Team Ragnarök Johan Albrektsson Johan Klevensparr Men
111 813 Cartel AB Andreas Henrik Andreas Ribbefjord SE Henrik Gustafsson SE Men
112 799 Les Vieux Neptuniens Jean-Nicolas Mehr FR Stéphane Jay FR Men
113 795 Swen and Bjorn 87 Christophe Doumeix FR Van hille hugues Men
114 792 Fearless Fallons Brooke Fallon Samantha Fallon Women
115 790 Stade Endurance Swimrunners Mats Vidinger SE Carina Stade SE Mixed
116 789 Nynäshamn Långdistansklubb David Pyring SE Henrik Gustafsson SE Men
117 788 Trädikraft Johan Röjler SE Oscar Nilsson SE Men
118 786 Team Lighthouse and trailer Markko Lehtosalo FI Annikka Koivu FI Mixed
119 764 CALIFORNIA SWIMRUN Andy Hewitt US Melissa Bartow US Mixed
120 758 Team NuNu Jyrki Tammivuori FI Kati Tammivuori FI Mixed
121 751 Team Envol Women Hvar Fanny Kuhn SE Desirée Andersson SE Women
122 745 Low Tide Boyz Chipper Nicodemus US Christopher Douglas US Men
123 742 Nydala Swimrun Martin Båtsman SE Cecilia Koskinen holm SE Mixed
124 740 Swimrun Team Russia Marina Ivanova RU Larisa Diakova RU Women
125 736 Morgonklubben Linda Karlsson Therese Bergling SE Women
126 735 TEAM ENVOL TOULON Christian Julia FR Olivier Chapelain FR Men
127 721 Yannou & Sébi Sebastien Adroit Yannick Labenc Men
128 720 Team Adorkable Amy Bush Trista Mennen Women
129 720 Team Envol Barravel Camille Pitel FR Nicolas Badet Men
130 714 Team envol Marine et Emily Marine Beaury FR Emilie Comyn FR Women
131 711 Team Ingerhed Marie Ingerhed Henrik Ingerhed Mixed
132 689 Team Bockholmen Peder Smith SE Thomas Bauer Men
133 687 Super subs Martin Bergelin SE Henrik Strömblad SE Men
134 685 SWIMRUN LLORET Joan Bernat ES Ignasi Gironès Pujadas ES Men
135 679 E-ELAB Andreas Sidén SE David Eklinder SE Men
136 675 Helt Säkert AB Timmy Stålnacke SE Christopher Fransson SE Men
137 666 Tom & Gilles Gilles Lafleuriel FR Tom Hansson SE Men
138 660 Team Ahl-El-in Elin Genneby Kristoffer Ahlin Mixed
139 646 Team Neckman-Åhlin Per Åhlin SE Linnea Neckman SE Mixed
140 644 Kattegatt Swimrun Mårten Westlund SE Fredrik Hägglund SE Men
141 642 Physics Express Donato Campanini IT Oliver Schalk Men
142 633 ASSO. Team ding'o Dujardin Willy FR Yohan Lepailleur FR Men
143 626 SWIMRUN CÔTE D'AZUR HEAD Anne Laure Sauzeau FR Charpentier Christophe FR Mixed
144 619 Have fun or die trying Susanna Eckerstein SE Liv Södermark SE Women
145 613 Team ICE_Primalcoaching Ingela Nolte SE Cassandra Eliasson SE Women
146 607 Saxonian frogs Mike Riedel DE Stefan Fuchs DE Men
147 589 WYDRA Squad / LOTOS Running Team Maciej Wróblewski Damian Kolwicz Men
148 581 Team Envol Åsa & Amy Åsa Tengblad SE Amy Abraham SE Women
149 577 Les Bigourdans Stéphanie Decap Patrick perrin Mixed
150 551 Tri-touristes Vassily Vorobiev CH Christopher Tomcik CH Men
151 549 XBIONIC ON RUNNING Laurent Valette FR Marion Delespierre Mixed
152 545 Quaranteam ZenEvo Larry Brede Kelly Mann Mixed
153 542 Les Vieux Neptuniens #15 Jean-Nicolas Mehr FR Astrid Linder FR Mixed
154 542 La BeerTeam Frederic bellenger Cédric Stephan Men
155 532 Paredes Aventura Sérgio Moreira Pedro Pacheco PT Men
156 515 Team FreSim Simon Zmrzlak (zmrzlak) Fredrik Pettersson SE Men
157 499 Pop's Team HEAD Thomas Guerry FR Pierre Auger FR Men
158 488 Foulées Team Toulouse Nicolas Achotegui FR Farid Fatnassi FR Men
159 488 Berotec Roger Sjösten SE Michael Brandt SE Men
160 485 Chitterybugs Michelle Lilly Sonja WILKEY Women
161 484 HEAD CROWNHEALTH CHALLENGE Laurence Marx FR Laurent Valette FR Mixed
162 475 Wolff-torpedo Henrik Forssell SE Inger Åberg SE Mixed
163 465 Kusttränar Swimrun team Henrik Larsson Sanna Wihlborg Mixed
164 462 No Idea Stuart Abel GB William Rosenström FI Men
165 454 Team Hakuna Matata Virginie L'hermenier Richard L'hermenier Mixed
166 451 2cold2stop Dr. Ursula Groner DE Felix Rückner DE Mixed
167 437 Sjöholm Henrik Forssell SE Verner Gerholm SE Men
168 436 #swimrunmafia Michal Stajniak PL Anna Lis PL Mixed
169 434 Team Head-Vibike-226ers Ciro Tobar Ortiz De Urbina Aintzane Argaiz Castro Mixed
170 432 TEAM ENVOL Mathieu/Sébastien Paganini Mathieu FR Sebastien Bzinkiewicz FR Men
171 430 Team Stadionmys Daniel Becker SE Timo Pohto Men
172 425 Caballos blancos Niklas Hillbom SE Lars Johansson SE Men
173 425 Lost and found Per Berggren SE Elin Liljeblad SE Mixed
174 424 Team Envol - Les Tontons Flingueurs Jérôme Chappert Romain Haettel FR Men
175 418 Uruk Hai Björn Dobert Martin Amnell Men
176 416 Vista Swimfun Henrik Andersson Mattias Hallberg SE Men
177 411 Team ULAN Anna Lundberg SE Ulrika Hotopp SE Women
178 409 Team Different Henrik Warfvinge SE Elin Ward SE Mixed
179 401 Multisport Maniacs Alexandra Bernhill SE Cecilia Berne SE Women
180 400 The Expendables David Lindberg SE Cajsa Moberg SE Mixed
181 397 ARKsouls Addnature Helen Wikmar SE Isabella Hedberg SE Women
182 396 Las Papayas aHEAD Romain Tradotti FR Manon-cécile Climent FR Mixed
183 395 Team Lemming Ingvild Rønhovde DK Emma Malene Lemminger DK Women
184 390 Sidde&Melzen Andreas Sidén SE Lotta Lekberg Meltz SE Mixed
185 382 Team Envol Martin/Thomas Martin Belak SE Thomas Unsgaard SE Men
186 370 Bluebirds Team Wojciech Ptak PL Zuzanna Gasiewska PL Mixed
187 368 Two 2 have fun 2 SwimRun Stephan Mertins DE Gesa Heers DE Mixed
188 365 Eddington Andrew Bruce GB Steven Lord GB Men
189 365 Team SparLarsson Magnus Kock-Schmidt Mikael Ekstrand SE Men
190 364 Team SUPERSTOKED Kristina Cordova Linda Walker Women
191 361 Burgond pride Christophe Gueniot FR Franck Boccard FR Men
192 349 Ketchup Biljo Ekekrantz SE Axel Trolle-Henckel SE Men
193 344 La First Lady et le Prezz Sebastien Etchepare FR Christelle Etchepare Labat Mixed
194 343 SWIMRUN BOAT powered by TEAM ENVOL and HEAD Mackowiak Eric FR Bourgis Valerie FR Mixed
195 341 Team JoJo Love Jonsson SE Elin Tidblom jonsson SE Mixed
196 339 Zengun Life Niklas Svidén SE Tobias Larsson SE Men
197 338 Två förvirrade Gubbar Jonas Gellin SE Robert Thor SE Men
198 337 Team Marauders Timothy Calver AU Peter Taylor GB Men
199 335 Les vieilles neptuniennes c5 Sylvie Ferriol FR Emma Humbert FR Women
200 331 Schiggys Leipzig Maximilian Röthig DE Karsten Kuhnla DE Men
201 326 KACI Notset NotSet Cecilia Ljung edgren SE Women
202 300 blackandyellow Louis Audoin FR Philippe Palous FR Men
203 300 Team M&M Maria Rydholm SE Maria Elmér Women
204 290 Ödyssey USA Lars Finanger US John Stevens US Men
205 286 Team Envol Gérald et Nancy Gérald Roux FR Nancy Heslin FR Mixed
206 285 Free ranging shrimps Paula Kirkegaard SE Mikaela Waller SE Women
207 274 Team Envol Head Swimming Henrik Wahlberg SE Francesc De Lanuza Gimeno ES Men
208 269 ARK Swimrun Johan Skårbratt SE Hanna Skårbratt SE Mixed
209 269 fwdmotionsthlm Tom Jenkinson SE Max Jenkinson SE Men
210 266 Kollanus Swimming Division Noora Kollanus FI Kaisla Kollanus FI Women
211 262 WaHo All-Stars Jack McAfee US Christopher Douglas US Men
212 262 Team Schäfer Coaching - Wolf Training SchÄfer Florian Lucas Marechet FR Men
213 258 Team Envol VerAsa Åsa Tengblad SE Veronica Hagström SE Women
214 258 Team Envol Nicolas Remires FR Julien Pousson FR Men
215 257 ARK Swimrun Annika Ericsson SE Kristin Larsson SE Women
216 255 HEAD swimrunART Odw. Sebastian Bleitgen DE Frank Mertins DE Men
217 255 O2extreme Team Viktor Törneke SE Alexander Koller SE Men
218 250 Team Orca / GU Crew Marcus Barton US Caleb Baity US Men
219 250 IF Solvalla Vargarna Ville Mäkelä FI Jaakko Mäkelä FI Men
220 250 SKB Racing Kamehameha Tero Setola Mikko Laine FI Men
221 249 NO LIMIT Swimrun Team Stephane Herniou FR Cyril Marchant FR Men
222 245 Cap blanc nez Philippe Londero FR Laurence Delattre FR Mixed
223 245 bragawell Olivier Bragard FR Tom Ralite FR Men
224 243 Team Swimshop.se Annika Ericsson SE Stefano Prestinoni SE Mixed
225 243 Team Icebug Helena Sivertsson SE Ulrika Eriksson SE Women
226 241 TriTeam UniBw Jan Heinrich DE Vincent Zappe DE Men
227 240 TEAM TALON D ACHILLE François Lervant FR Benjamin Colchen Men
228 239 Team Envol FF Scott Moore SE Monika Topel Mixed
229 237 Les tritons palmés Bous Guillaume FR Tomaszewski Boris FR Men
230 235 Team Aneheim Consulting Henrik Wahlberg SE Lorraine Axegård SE Mixed
231 235 Team Envol / laufSinn Christian Götz DE Robert Rauch DE Men
232 234 ARK swimrun Hanna Skårbratt SE Helena Sivertsson SE Women
233 232 Beverly Stenhamra Jonas Magnusson SE Johannes Pajala Men
234 231 Team Wonderwoman & Aquaman Sofia Axelsson SE Tony Svensson SE Mixed
235 230 TEAM BEN RUN TNT Benjamin Dupain FR Angeli Stephane Men
236 230 Kukkakoski Janne Blomqvist FI Ossi Ilveskoski Men
237 228 CALIFORNIA SWIMRUN Andy Hewitt US Caroline Wolek US Mixed
238 227 Team Nynäshamns Ångbryggeri MIX Johan Carlsson SE Helena Dalivin SE Mixed
239 223 THE RACZ BROTHERS Andrej Racz SK Rastislav Racz SK Men
240 223 Team Ernie Niels Grote Beverborg NL Erik Schröder NL Men
241 221 BANANAS TEAM Benjamin Soulie FR Agnès Rozenberg FR Mixed
242 220 Swimrun Labs Annie Molsberry Brooke Lindsley Women
243 219 Anjou Swimrun François Fontaine FR Berruer Eric FR Men
244 218 TEAM SPONTANEOUS Christian Götz DE Tommy Guldstrand Men
245 218 BetterTetheredTogether Aryn Marsh US Amber Ferreira Women
246 218 Rautatalli Racing Heini Hartikainen Aino Luoma Women
247 217 Team Denmark Thomas Dessau DK Bettina Honore Mixed
248 217 Tétards béarnais Christophe Gaillac FR Nicolas Gaillac FR Men
249 215 Team Kuopio Swimrun Sampo Hyppölä FI Saara Grönholm FI Mixed
250 215 Primalcoaching powered by HEAD Cassandra Eliasson SE Linnéa Olausson SE Women
251 214 Team Envol Jan & Christian Christian Götz DE Jan Ďuk Men
252 213 #PipNWatsonMadeUsDoIt Briana Boehmer US Michael Boehmer US Mixed
253 209 Mongolian Death Worms Jonathan Feddock US Shannon Florea US Mixed
254 206 Team Precision Hydration UK Ben Martin GB Rhian Martin GB Mixed
255 206 FRENCH FREYSS Freyss Cédric FR Freyss Didier FR Men
256 206 Groot Rondje Eilanden Sander Berk NL Jeffrey Reijnders NL Men
257 205 Team Envol / Primalcoaching Josefine Jangvert Christian Götz DE Mixed
258 204 Team Motvind Patrik Rung SE Therese Näsman SE Mixed
259 203 just for fun Thomas Barrasch DE Sebastian Anselm DE Men
260 203 Arvokalat Sami Naatula FI Vesa Uuspelto Men
261 201 Les Minimoys Moron Maxime FR Gasnier Nicolas FR Men
262 201 Swimming Gazelles Art Chasovskykh UA Jose LoMonaco Men
263 201 Rushteam Philip Morel CH Cendrine Gerosa CH Mixed
264 200 Special Circumstances Oliver Smiddy GB Stuart Bedford GB Men
265 199 Chafing Our Dreams Mark Reith US Charles Reiter US Men
266 198 Frog and Sea Otter Thomas Pignede FR Carsten Ott DE Men
267 197 Team Ankara paluu Eva-lotta Backman Saku Streng FI Mixed
268 196 Holledauer Tri Nix Kerstin Dr. Wagner Sabine Höschel Women
269 195 The Revenants Mickael Rouillere FR Alban Marty FR Men
270 195 BK Badjävlar 2 Nanna Bergendahl SE Johanna Edman SE Women
271 195 Nitroglycerin Paulina Sjöholm SE Frida Hedman SE Women
272 194 COACH & DJEUNS Raphael NOEL David Cambré FR Men
273 192 Swimrun Downunder Dave Provan AU Ben Wolstencroft Men
274 188 Sjøpylså fangst og fridykkarlag sitt swimrunteam Jostein Langeland Arnt Eirik Landa Men
275 187 BBC Ben Lambert GB Jonathan Hall GB Men
276 186 Les Vieux Neptuniens #5 Jean-Nicolas Mehr FR Alexandre Da Costa FR Men
277 186 Hellas Fellas Johan Holgersson SE Emil Moberg SE Men
278 186 Les Piedalloues Fabien Lebeaux Maxime Delacroix Men
279 184 Team I Nöd och Lust. Erik Molund SE Heli Molund FI Mixed
280 184 Team Boomerang /JohAnna Johanna Paulsson SE Anna Westlund SE Women
281 183 California Swimrun Duo Duo Joseph Graves US Phillip Saenkov US Men
282 183 Team Jonsons Bygg Tord Siwe John Karlsson Men
283 180 Hong Kong Gweilo Matthieu Mlv FR Nicolas Gontard FR Men
284 180 SwimRun NC Herbert Krabel US Jessica Koltz Mixed
285 179 Scurvy Swimrunners Mats Vidinger SE Therese Björkstrander SE Mixed
286 179 Team CC De Parseval Corinne FR Camille Marchand FR Women
287 179 Wolfpack sr Kimmo Harikoski Joni Kemppi Men
288 178 Geneva Frogs Alban Gaille CH Benoit Zehfus CH Men
289 177 Run Hard Put Away Wet Abby Russell US Katie Malone US Women
290 176 Team Brian Conor Southgate GB Craig Stuart GB Men
291 173 ALAIN & FARID Farid Djouad-Guibert FR Alain Djouad-Guibert FR Men
292 171 Team Halo Marcus Söderström SE Per Widemar SE Men
293 171 Tagahoovi Pingutus Aki Kattelus FI Tommy Korin FI Men
294 170 Swimrun Bologna Massimo Fornasari IT Federico Girasole IT Men
295 169 Primalcoaching HEAD Josefine Jangvert Linnéa Olausson SE Women
296 167 Hippocampes Christophe Duval-Kieffer FR Francois Barou GB Men
297 167 La French Team Thomas Linder Frederic Stoven FR Men
298 166 MAT Cournonterral Lise Moser FR Michael Bertin FR Mixed
299 166 Stockholm City Triathlon Donato Campanini IT Jonathan Gunnarsson SE Men
300 163 The EP Alliance Per Åström SE Erik Edman Men
301 162 Team Guldfisk Jimmy Pervik SE Pontus Lindberg SE Men
302 156 Team Verderøp Pieter Wolbers NL Jetse Scholma NL Men
303 156 Blauhorn Alpin Alexander Gertzell SE Anton Rosenberg SE Men
304 156 Salami Boys Emily Lathrop US Paul Lathrop US Mixed
305 152 Tagahoovi goes Uphill Swimmers Aki Kattelus FI Maarit Venesmäki FI Mixed
306 152 Monica & Alessio Swimrun Team Monica Fierile IT Alessio Bianchi IT Mixed
307 151 SR Salagou Yann Duquoc Arnaud Fricard FR Men
308 151 E&A RMA Paris Elena Esper bonfiglio IT Aline Dechamp Women
309 150 Taller Than You Katie Godec US Kayla Kobelin US Women
310 150 Team Breaking Waves Ulf Nilsson SE Torkel Årman SE Men
311 149 Team Challenge Endurance Per Häll SE Mattias Almerius SE Men
312 149 Team Unknown Laura Coombs US Yannick Debaupte FR Mixed
313 147 Team Davo Mark Davidson GB Claire Davidson GB Mixed
314 147 Head Swimming Jenny Ramstedt SE Lisa Ring SE Women
315 145 Superfly Guys Scott Loughran GB Sean Nicolle GB Men
316 144 PeteWilbyTriathlon Peter Wilby GB David Wilby GB Men
317 143 Team Uphill Girls Maarit Venesmäki FI Meri Viljanen Women
318 142 Team Envol Jan + Carsten Carsten Ott DE Jan Ďuk Men
319 141 Fall Into Swimrun Michal Stajniak PL Katarzyna Bogdanska Mixed
320 141 SWIMRUNMAN France Bertrand BOUVIER Boissonnier Emmanuel Men
321 141 team bever An Verhoeven BE Johan Berteloot BE Mixed
322 138 Greennokia David Green GB Nikki Hughes GB Mixed
323 136 Les tritons flingueurs Stéphane Bousseau Julien THOMAS Men
324 135 Team PhysioFit Osnabrück Christian Gärtner DE Martin Kesse DE Men
325 134 DEF Squad Tom Hanot BE Quentin Sacrez BE Men
326 133 Fast & Furious 50 Martina Lang DE Dafne Gervais BE Women
327 132 Slow Motion Ingrid Blanchard FR Arnaud Terrasson FR Mixed
328 132 Tow-to-Tow Robert Bell GB Nicholas Thomson GB Men
329 132 Swim-run.se Martin Hageberg Jenny Hedborn SE Mixed
330 131 Friends Without Benefits Anthony Beeson US Sonja Wieck US Mixed
331 131 C2 Forever Alexandre Paulais FR Kilian Foulon FR Men
332 130 Mr and Mrs B William Lankford GB Christina Lankford GB Mixed
333 130 MiMiMi Bernd Dambacher DE Jonas Behlmer Men
334 127 BSTL Hampus Sjöström SE Petter Englund SE Men
335 124 Ötillö´s Grand Slam is for us Brice Hamel FR Thomas Bouchet FR Men
336 123 Holledauer swimXrunners Norbert Höschel DE Sabine Höschel Mixed
337 121 les Gibules Dumas Aymerick Guillaume Maleyran Men
338 121 Team Max Mockermann Florian Geffers Tobias Rop DE Men
339 120 TriathlonStore.fr Philippe Blanc FR Charly Charles FR Men
340 119 Team Pear Linus Sjöberg SE Pär Junwijken Men
341 118 HaveFun Marlies Van Amstel NL Marcel Van Amstel NL Mixed
342 114 Kattisavan Mark Reinert SE Simon Näverlo SE Men
343 113 Swimrun4Fun Josefine Fast SE Maria Möller SE Women
344 113 Pizza & Paella RMA Elena Esper bonfiglio IT Geoffray Albalate FR Mixed
345 113 Team Envol Downhill Scott Moore SE Debora Verbelen BE Mixed
346 110 Les éclabousseurs de Mölnlycke Erik Fernholm SE Mattias Liljenberg SE Men
347 109 Team Envol Berlin Jessica Tamms DE Sabine Kost DE Women
348 109 tri moore Mike Griffin GB Kelly-Marie Hart GB Mixed
349 105 The Outlaws Russ Squires GB James Winter GB Men
350 104 Les Fennecs Mathias Allard FR Julien Serres FR Men
351 102 Sailfish Old Boys TSV IfL Hof Bernd Uebersezig DE Stefan Boese DE Men
352 99 Team Camembert Marie Van Goethem FR Benjamin Cornuel FR Mixed
353 98 RadKat Juli Davenport US Mathew Davenport US Mixed
354 98 Jellyfish Terror Robin Nordgren SE Maria Basova UA Mixed
355 95 ACE Adventure Team David Buijs NL Bram Visser NL Men
356 95 I thought this was a dating session jean minvielle FR martin minvielle FR Men
357 91 Equipe Mange Tout mixed Christophe Testu DK Richard Emmanuelle FR Mixed
358 89 laufSinn Barbara Seidel DE Robert Rauch DE Mixed
359 87 OWAC TEAM Francesco Briguglia IT Rocco Martello IT Men
360 87 Team Delta Swimrun Pernilla Eilert SE Christoffer Karlsson SE Mixed
361 86 Ötilla the HUN Erno Kiss HU György Dr. Huszti HU Men
362 86 Howden swim club Robert Davison GB matt rigby GB Men
363 85 Team 08 again Rene Ballnus SE Arlett Ballnus SE Mixed
364 85 Les Machines Etienne Clement FR Camille Clement FR Men
365 83 Khayelitsha Triathlon & Swimrun Elvis Knez SE Stephan Artursson SE Men
366 83 California Swimrun Colorado Joseph Graves US Scott Schubert US Men
367 82 Team swimrunners™ Maj-britt Klok DK Søren Engholm Hansen DK Mixed
368 81 The Dordrecht Sheepheads Joost van Leusden Joeri Vandervooren Men
369 79 Bolegarians Andrew Bole GB Rebecca Bole GB Mixed
370 76 KotVa Team Jiri Kotlovy CZ Adam Valenta CZ Men
371 75 SaffasSundayStrolling Kim Pieterse ZA Lourens Pieterse SE Mixed
372 73 SF Dreamteam Fredrik Lilja SE Sofia Engström SE Mixed
373 72 Sportextremeswimrun.com Rosemary Byde GB Isobel Joiner GB Women
374 70 GOSWIMRUN.pl Jedrzej Mackowski PL Anna Lis PL Mixed
375 69 Shiplake Vikings Nic Lowry GB James Wilkinson GB Men
376 68 de gana Matthieu Genessay FR Loric Brevet FR Men
377 66 Taylor keys Emma Keys GB Anna Taylor Women
378 64 COMBAT MS / ENVOL Jurgen Klein SE Patric Tengblad SE Men
379 63 revenge Orazio Spoto IT Niccolò Gozzi IT Men
380 63 Les Ducs de Teahupoo Boutru Martin Bretin Christophe FR Men
381 62 Lidingö Triathlon Jens Apelgren SE Johan Dannestig SE Men
382 61 Chamonix Mont-Blanc Benoît Fontaine FR Olivier Garcin FR Men
383 60 Cotswold Lions Maxine Emes GB Sarah Kerswell GB Women
384 60 Chafing the Dream Courtney Monsees US Allison Arnold US Women
385 59 Two ALEX - one Team! Alexandra May DE Alexander Jurczyk DE Mixed
386 59 Lanza Repeaters Stephen Robson GB Roberto Townshend GB Men
387 57 Iron Brothers Robert-christopher Eschke Holger Frank DE Men
388 56 Cheeba Paul Bowyer GB Tom York GB Men
389 53 The Hare and The Tortoise Amandine Galindo FR Sandrine Bouvier FR Women
390 52 Tresco Finest Rowan Nightingale GB Adam O'neill GB Men
391 52 Amiche Katerina Tanti GR Ludovica Bruno IT Women
392 51 FN98 Jan Ascher DE Malte Schuldt DE Men
393 50 Limb2Fin Gail Donald GB Megan Davey NZ Women
394 49 GOOD OLD FRENCH FROGS Sylvie Ferriol FR Sophie Pejean FR Women
395 49 Quickborner Swimrun Team Christoph Hoch DE Sebastian Dierks DE Men
396 46 Like father - Like son David Monk GB George Monk GB Men
397 46 White Rose Classics David Bradley GB Paul Feather GB Men
398 44 tritime women Rabea Vögtle DE Meike Maurer DE Women
399 40 Die eisernen Zwei Sven Truderung DE Thomas Rademacher DE Men
400 35 ZZTOP Guido Zibell DE Dirk Zangen DE Men
401 32 Gamma GT Etienne Pats FR Stéphane Gerard FR Men
402 30 SwimRun Germany by laufSinn Andreas Weiser DE Barbara Seidel DE Mixed
403 29 Bristol Buddies Gordon Fairlie GB Rebecca Harnett GB Mixed
404 29 Les tigrous Francois-Xavier Desrumaux FR Julien Dupont FR Men
405 26 Team Pignon Stéphane LE FRIEC Frédéric NICOL Men
406 25 FIN Daltons Mika Meller FI Jarkko Myllymäki FI Men
407 25 Team GubbKärring 2.0 Monique Stalås Hörnsten SE Peter DeNeergaard SE Mixed
408 22 Tenby Aces T&D Tracey Thomas GB David Poole GB Mixed
409 21 Tempis Stephan Templin DE Franz Templin DE Men
410 20 Team Kizord Nicholas Ord GB Nicholas Kirrage GB Men
411 18 The EH team Sophia Chadwick CA Brian Mc ardle IE Mixed
412 17 Smålandsgossarna Henrik Johansson SE Alexander Juth SE Men
413 14 Scilly Billies Jim Donnet GB Phillip Benns GB Men
414 13 Esbjerg Cecilie Esbjerg DK Emil Esbjerg DK Mixed
415 9 Scilly Us! Claire Healey GB Anna Shekhdar GB Women
416 7 Run Plus Anya Milyaeva RU Pavel Poselenov RU Mixed
417 7 Team Envol SR Pieniny Pawel Zasadni PL Robert Baranowski PL Men
418 3 Team RunNot Tuija Piiroinen FI Sari Lehmijoki FI Women
419 3 Mariva Ivar Grimstad Maria Möller SE Mixed